Duben 2009

Staň se Bradavickým studentem

18. dubna 2009 v 15:09 | Caroline |  Oznámení

Máte rádi Harryho svět? Chěli byste být jeho nedílnou součástí? Staňte se studentem v Bradavicích!
TADY naleznete veškeré informace ohledně Bradavické školy. Zaregistrujte se, nakupte si potřebné věci ke studiu a zapojte se do kouzelného světa!

2. Návrat do školy

13. dubna 2009 v 18:39 | Caroline


"Chovej se slušně a hlavně se uč. Zapni si tu košili, už se ochlazuje. Nezapomínej mi každý týden napsat, jestli je všechno v pořádku a dávej pozor na Sebastiana."dává mi máma rady, jak se stát Mrzimorskou prefektkou na nádraží 9 a ¾. Seb jako prvák je celý vystrašený ze všeho toho shonu kolem a pevně k sobě tiskne svého černého kocoura Cosima.
"Elis! Elis!"uslyším za sebou čísi hlas. Prudce se otočím.
"Lili!"v křičící osobě poznávám svou nejlepší kamarádku Lili Potterovou. Silou do mne narazí a mačká mě v tom nejvřelejším objetí.
"Jak bylo o prázdninách?"
"Znáš to… pomáhala jsem mámě a babičce a samozřejmě sestavovala a trénovala novou techniku na famfrpál."
Mezi mihotajícím se davem a hustou párou na nás zamávají lilijici rodiče a spolu s jejich mladším synem Albusem se protlačí blíže k nám.
"Ahoj Barbaro, ahoj Elizabeth. Sebe?"zamrká na brášku ten nejlepší z bystrozorů Harry James Potter.
"Zdravím vás Potterovi."zavýská máma s úsměvem od ucha k uchu, tlačíc před sebou Sebův vozík se zavazadly.
"Pomohu vám."nabízí se hned Albus a za chvíli už strká bráškův kufr do zavazadlového prostoru.
"Děkuji Albusi, jsem přesvědčená, že z tebe bude ten nejlepší učitel lektvarů, jakého kdy Bradavice měly."
Severus se polichoceně začervená. "Řekl bych, že to trochu přeháníte, zatím budu jen zaskakovat za profesora Kariminiho.
V dalších minutách dav na nádraží prořídne. Studenti začínají obsazovat kupé a z okének ještě vyslýchají rady rodičů.
"Měli byste už nastoupit, aby na vás ještě zbyla místa."pronese starostlivě paní Potterová.
Všichni čtyři se proplétáme chodbami vagónů, které jsou přeplněny studenty shánějícími si nejlepší kupé. Zdá se, že je beznadějné natrefit na něco prázdného. Najednou se ale otevřou dveře pár metrů před námi a vykoukne z nich usměvavá osoba s rezavou rozcuchanou čupřinou.
"Hugo!"vypískne nadšeně Lili a vrhne se bratránkovi kolem krku. "Ty nás určitě pustíš k sobě viď?"a koukne mu přes rameno. V kupé sedí dva jeho Nehelvítští spolužáci Eric a David a hladově hledí na Liliiny dlouhé nohy
"No nic, já budu pokračovat dál do profesorského kupé."oznámí Albus a zvláštně se na mě usměje, aby to nikdo z přítomných neviděl. Z neznámého důvodu se mi po těle udělá husí kůže, jeho úsměv mi tak nějak polichotil.
"A jen tak mimochodem."obrátí se teď na všechny s vážným výrazem. "V Bradavicích jsem pro vás pouze učitel lektvarů. Jasné?"
"No jistě."uchichtnou se Lili a Hugo, jakmile zmizí v dalším vagónu.
Luna, já a Seb si sedneme do sedačka naproti těm třem. Lili si očividně užívá obdiv nebelvírských a svůdně přehodí nohu přes nohu. Ticho přeruším až já: "Tak Hugo, co vaši doma?" Ten na mne pohlédne jako bych se ho zeptala do jaké koleje to vlastně chodím. Po chvíli ale odpoví: "Normálka. Máma teď bývá hodně v práci. Je ředitelkou rady pro ochranu kouzelných tvorů. Řeší teď práva a svobody domácích skřítků. Táta má jako bystrozorů taky dost práce. Myslím ale, že nejvíc potřebuje zchladit hlavu Rose. Ta je přímo posedlá svou prací s mudly od doby, co jsme byli posledně na návštěvě u prarodičů Grangerových."
Cosimo teď seděl Sebastianovi na klíně a slastně předl.
Když Eric a David přestali tupě zírat na Lili, rozhodli se, že mě trošku vytočí.
"Tak co? Trénujete v Mrzimoru přemety?"pronesl černovlasý Eric tmavé pleti rádoby žert a zkřivil úsměv do podivného šklebu.
"Myslím, že by si spíš měli natrénovat padání." Doplnil jej s jedovatým smíchem blonďatý David. Huga to nejspíš také pobavilo.
"Au, proč jsi mě kopla?!"civěl na Lili nechápavě.
"Jsi můj bratranec, měl bys nás před těmi primitivy bránit."
"Já bráním především svou kolej."pronesl pyšně Hugo a zdvihl obočí.
"Vždyť to byl jen vtip."zastal se ho David. "Nesmíš se hned čertit,"a šibalsky na ni mrknul. Lili obrátila oči v sloup a chvíli dělala uraženou.
Jak čas ubíhal a v naší debatě se různě měnila témata, slunce jako by na vzdálených pohořích vytvářelo mlhavou svatozář. Temnoty začalo přibývat. Jakmile kolem projde postarší čarodějka malé postavy s občerstvením, koupím ještě Sebovi čokoládovou žabku a sobě Bertíkovy lentilky.
Slunečný povlak se z vrcholků hor začne ztrácet a zesilující tma donutí brášku na malý okamžik usnout. Záhy jej však musím vzbudit.
"Sebe vstávej. Jsme tady, jsme v Bradavicích."pronesu lehce skloněná nad roztaženým bráškou. Ten ale jen co otevře oči, zajásá, popadne Cosima a žene se pro svá zavazadla.
Venku se jako každý rok koná davová tlačenice. Prváci se svezou v doprovodu Hagrida na loďkách přes jezero. Já, Lili, Eric, David a Hugo se naskládáme do jednoho z mnoha kočárů tažených testrály. Docela by mě zajímalo, jak Takový testrál vypadá.. Babička říká, že je to odporné zvíře s nesmírně vlídnou povahou.
Uběhne sotva pár minut a už se ocitáme ve Velké síni. Začarovaný strop má jako obvykle barvu tmavé noci a visí z něj stovky nehasnoucích svíček.. Já s Lili usedneme k Mrzimorskému stolu. Zdravíme se s mnoha známými tvářemi a horečně se bavíme o prázdninách. Andromeda Pinková (známá jako Mandy) ale v okamžení změní téma na famfrpál.
V našem týmu je jako obvykle sedm členů - brankářka Mandy, odrážeči Samuel Smith a Benjamin Gregorovi, útočnice Penelopa Francézová, Agáta McDonelová a já - čerstvě zvolená kapitánka a hlavně chytač Adam Martson. Ti všichni se kolem mne v mžiku slétli jako vosy na med a začali všechny ujišťovat, že letos je pohár nás. Tím si od Mrzimorského stolu vysloužili povzbudivý potlesk..
"To by stačilo."utiší náš jásot hlas ředitelky McGonagallové a všechny oči nyní směřují na profesorský stůl stojící v čele Velké síně.
"Vítám vás v novém školním roce a vítám také naše prváky, kteří budou již za pár minut rozřazeni do kolejí. Na úvod bych chtěla přivítat nového profesora lektvarů pana Albuse Severuse Pottera." Od stěny ke stěně se nyní ozýval povzbudivý potlesk a Albus se nejistě zvedl. V Liliině tváři se odrážel výraz hrdosti a já jsem pocítila jemné šimrání v žaludku, když na chvíli očima zabrousil i ke mně. "Pro tento rok,"pokračovala v proslovu. "bude zastupovat profesora Kariminiho, který z rodinných důvodů musel odcestovat do daleké Asie. Dále bych vás chtěla vyzvat k opravdu pečlivé přípravě do hodin a plnění svých povinností. Vzhledem k tomu, že morálka žáků v posledních letech značně poklesla, zejména od studentů vyšších ročníků očekávám, že půjdete příkladem. Každé hrubé porušení školního řádu předchází osobnímu trestu, či stržení kolejních bodů. Naopak, za dobře odvedenou práci se body přidělují. Na konci roku získává kolej s nejvyšším počtem bodů školní pohár. A nyní je již čas na vás."obrátila svůj zrak směrem k prvákům.
Moudrý klobouk usedal na jednu hlavu za druhou až přišel na řadu konečně bráška. Celý roztřesený vyšplhal na dřevěnou stoličku.
"Mrzimor!"zahulákal za krátko moudrý klobouk sedíce nyní na kudrnatých hnědých vlasech drobounkého chlapce. V tu ránu ze Seba spadla veškerá nervozita a s rozzářeným úsměvem, za jásotu mrzimorských přicupital a usedl ke stolu.Hledá se zručný malíř/malířka

13. dubna 2009 v 17:59 | Caroline |  Oznámení
Chci aby mé příběhy měly šťávu, aby zaujaly už na první pohled... K tomu ale pouze jednobarevné pero nestačí, a proto hledám někoho, kdo by mi s mým plánem pomohl. Někoho, kdo se zajímá a rád maluje obrázky z prostředí Harryho světa. (Nechci už kopírovat fanarty od cizích...) Pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo by rád věnoval trochu času kreslení obrázků do mých příběhů, vyzývám jej aby mi napsal kamkoliv do komentářů. Odměna jej nemine!:)

- Malířka nalezena, říká si Leia a musíte uznat, že maluje opravdu nááádherně (prozatím viz. orázek z Patron mého srdce)
TADY je její blog


Patron mého srdce

12. dubna 2009 v 19:09 | Caroline |  Příběhy na pokračování

CHARAKTERISTIKA HL. POSTAV:

Elisabeth Malkinová - Mrzimorská studentka šestého ročníku
Albus Severus Potter - dočasný profesor lektvarů
Lili Luna Potterová - Mrzimorská studentka šestého ročníku

ZAŘAZENÍ ČASOVÉ:
Dospívající nová generace ( Harryho děti )

ZAŘAZENÍ ŽÁNROVÉ:
- komedie, romantika

ZPŮSOB VYPRÁVĚNÍ:
- ich forma z pohledu Elisabeth

INFO:
Elisabeth Malkinová nastupuje do šestého ročníku v Bradavicích. Zároveň s ní se zde objevuje nový učitel lektvarů - Albus Severus Potter. Elis postupem času zjišťuje, že pro ni není jen profesorem. O dva roky starší Albus je na tom, zdá se obdobně. Jejich vztah se však vyvíjí všem za zády, včetně Elisiny nejlepší přítelkyně a zároveň Albusovy sestry Lili Potterové.
Podaří se těm dvěma vztah udržet stále v tajnosti, nebo jej vzdají, protože riziko vyloučení je příliš silné?

Seznam kapitol naleznete ZDE


Moc Vás všechny prosím o napsání názorů do komentářů...:)

1. V Příčné ulici

12. dubna 2009 v 18:40 | Caroline |  Kapitoly

Svírá se mi hrdlo. Nemůžu dýchat. Jako by se mi po krku plazil had, lačný jen po tom, mne zardousit a poté naráz pohltit.
"Přestaň sebou konečně škubat Elizabeth, nebo tu kravatu budeš mít nakřivo!"
To jen má matka, snažíc se ze mě udělat alespoň trochu dámu, mi utahuje vázanku v černožluté barvě. V okamžiku, kdy již po několikáté zvednu ruku, abych si kravatu uvolnila, mne máma plácne po prstech až to zaštípne. Za pár chvil už kolem mne krouží jako sup s tváří zkřivenou úporným pátráním po jakékoliv nedokonalosti na mém hábitu. A ukazovákem si při tom poklepává na ústa.
"Mami, smiř se s tím už! Ze mě prostě prefektka nebude." Ta ale jako by mou poznámku neslyšela.
Najednou se odhrne rudý závěs v koutku místnosti a vejde postarší žena. Vlasy jako zaváté stříbrným sněhem sčesané v drdol a nanejvýš cudný černý hábit se smaragdovým leskem. Greta Malkinová. Má babička.
"Barbaro, pojď honem, zákazníci."pohání mou matku a opět zmizí za červeným závěsem.
To je pro mě jako vysvobození. Shodím ze sebe, ne zrovna pohodlně mou matkou upravený školní hábit a pokouším se pomoci jak jen to jde. Nový školní rok začíná už za týden a tak je náš krámek známý jako Madame Malkin´s plný bradavických studentů, kteří netrpělivě čekají na vyzvednutí svých zakázek.
"Půjdu se ještě projít po Příčné ulici. Za pár minut budu zpátky."oznámím, jen co se zavřou vchodové dveře za posledním zákazníkem.
"Jen se nikde necourej a hlavně nechoď do Vobrtlé."souhlasí s pokývnutím a celá zpocená mamka, zatímco mává hůlkou od police k polici, aby uklidila povalující se vytahané krabice zpátky do přihrádek sahajících až ke stropu.
Po Příčné se ještě potuluje pár lidí. Skupinka školáků z nižších ročníků, které poznávám od vidění postává u výkladu Kratochvilných kouzelnických kejklí. Pozoruje miniaturního dráčka, který pokaždé, když někdo z nich zaťuká na sklo, zavrtí ocáskem, zpod nějž se v dalším momentu vznese zelený obláček.
"Nazdar Elis."zamává na mě od vchodových dveří čerstvý majitel.
"Ahoj Frede."rozzářím se, když jej uvidím. "Dobrý večer, pane Weasley."pokusím se ještě pozdravit jeho otce stojícího za pultem. Marně. Fred hned práskne dveřmi.
"Tak co kapitánko? Jakou zvolíš letos taktiku pro své družstvo? Měli byste na sobě trochu zapracovat, po tom loňském výprasku, který jsme vám s Nebelvírem nadělili." Zašklebil se na mne zlomyslně.
"Myslím, že když má teď Mrzimor novou a nepochybně skvělou kapitánku, porazíme je snadno. A navíc, když už tam nejsi ty…"oplatím mu jeho poznámku s pomocí svého ženského šarmu.
"Teď jsi mě dostala."zatetelil se Fred. "Nasedni."vytáhl svůj starý Kulový blesk a za pár vteřin už jsme se společně proplétali mezi všemožnými zářivými obchody. Úplně na samém konci Příčné ulice jsme se zastavili. Můj pohled utkvěl ve výloze Potřeb pro Famfrpál. Přímo přede mnou se lesklo to nejúžasnější koště na světě - Streamling. Perfektně vytvarovaná rukojeť, násada přizpůsobující se svému majiteli, rychlost, lehká ovladatelnost a aerodynamika.
"Ten je viď?"zašeptal mi Fred do ucha, nespouštěje oči ze Streamlingu.
Moc Vás prosím, pište své názory do kometářů!!!:)