1. V Příčné ulici

12. dubna 2009 v 18:40 | Caroline |  Kapitoly

Svírá se mi hrdlo. Nemůžu dýchat. Jako by se mi po krku plazil had, lačný jen po tom, mne zardousit a poté naráz pohltit.
"Přestaň sebou konečně škubat Elizabeth, nebo tu kravatu budeš mít nakřivo!"
To jen má matka, snažíc se ze mě udělat alespoň trochu dámu, mi utahuje vázanku v černožluté barvě. V okamžiku, kdy již po několikáté zvednu ruku, abych si kravatu uvolnila, mne máma plácne po prstech až to zaštípne. Za pár chvil už kolem mne krouží jako sup s tváří zkřivenou úporným pátráním po jakékoliv nedokonalosti na mém hábitu. A ukazovákem si při tom poklepává na ústa.
"Mami, smiř se s tím už! Ze mě prostě prefektka nebude." Ta ale jako by mou poznámku neslyšela.
Najednou se odhrne rudý závěs v koutku místnosti a vejde postarší žena. Vlasy jako zaváté stříbrným sněhem sčesané v drdol a nanejvýš cudný černý hábit se smaragdovým leskem. Greta Malkinová. Má babička.
"Barbaro, pojď honem, zákazníci."pohání mou matku a opět zmizí za červeným závěsem.
To je pro mě jako vysvobození. Shodím ze sebe, ne zrovna pohodlně mou matkou upravený školní hábit a pokouším se pomoci jak jen to jde. Nový školní rok začíná už za týden a tak je náš krámek známý jako Madame Malkin´s plný bradavických studentů, kteří netrpělivě čekají na vyzvednutí svých zakázek.
"Půjdu se ještě projít po Příčné ulici. Za pár minut budu zpátky."oznámím, jen co se zavřou vchodové dveře za posledním zákazníkem.
"Jen se nikde necourej a hlavně nechoď do Vobrtlé."souhlasí s pokývnutím a celá zpocená mamka, zatímco mává hůlkou od police k polici, aby uklidila povalující se vytahané krabice zpátky do přihrádek sahajících až ke stropu.
Po Příčné se ještě potuluje pár lidí. Skupinka školáků z nižších ročníků, které poznávám od vidění postává u výkladu Kratochvilných kouzelnických kejklí. Pozoruje miniaturního dráčka, který pokaždé, když někdo z nich zaťuká na sklo, zavrtí ocáskem, zpod nějž se v dalším momentu vznese zelený obláček.
"Nazdar Elis."zamává na mě od vchodových dveří čerstvý majitel.
"Ahoj Frede."rozzářím se, když jej uvidím. "Dobrý večer, pane Weasley."pokusím se ještě pozdravit jeho otce stojícího za pultem. Marně. Fred hned práskne dveřmi.
"Tak co kapitánko? Jakou zvolíš letos taktiku pro své družstvo? Měli byste na sobě trochu zapracovat, po tom loňském výprasku, který jsme vám s Nebelvírem nadělili." Zašklebil se na mne zlomyslně.
"Myslím, že když má teď Mrzimor novou a nepochybně skvělou kapitánku, porazíme je snadno. A navíc, když už tam nejsi ty…"oplatím mu jeho poznámku s pomocí svého ženského šarmu.
"Teď jsi mě dostala."zatetelil se Fred. "Nasedni."vytáhl svůj starý Kulový blesk a za pár vteřin už jsme se společně proplétali mezi všemožnými zářivými obchody. Úplně na samém konci Příčné ulice jsme se zastavili. Můj pohled utkvěl ve výloze Potřeb pro Famfrpál. Přímo přede mnou se lesklo to nejúžasnější koště na světě - Streamling. Perfektně vytvarovaná rukojeť, násada přizpůsobující se svému majiteli, rychlost, lehká ovladatelnost a aerodynamika.
"Ten je viď?"zašeptal mi Fred do ucha, nespouštěje oči ze Streamlingu.
Moc Vás prosím, pište své názory do kometářů!!!:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ohodnoť kapitolu V příčné ulici... jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Leia Leia | E-mail | Web | 13. dubna 2009 v 18:42 | Reagovat

Ahoj,
není to vůbec špatná povídka, vypadá to docela zajímavě,jsem docela zvědavá co se bude dít :)
Ptala ses mě jestli bych ti nepomohla s ilustracema... podívej, v podstatě s tím nemám problém, jenom bych potřebovala nějaký informace jako třeba jak často si představuješ nové kapitoly a tak... předem upozorňuju že jsem dost líná, a pokud nebudu mít aspoň přibližně datum dokdy, tak se taky nemusíš dočkat :D
Kdyžtak se ozvi, klidně zase na blog nebo mail, (ten posledních pár dnů vybírám padesátkrát denně tak bych i mohla odpovědět :D)

2 Gabriell Gabriell | Web | 14. dubna 2009 v 7:19 | Reagovat

Koukám zase jeden blog co vypadá kreativně^-^ doufám že si najdu chvilku času... ne kdepak, já si to všechno zkopíruju a v mezičase budu číst^-^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama