2. Návrat do školy

13. dubna 2009 v 18:39 | Caroline


"Chovej se slušně a hlavně se uč. Zapni si tu košili, už se ochlazuje. Nezapomínej mi každý týden napsat, jestli je všechno v pořádku a dávej pozor na Sebastiana."dává mi máma rady, jak se stát Mrzimorskou prefektkou na nádraží 9 a ¾. Seb jako prvák je celý vystrašený ze všeho toho shonu kolem a pevně k sobě tiskne svého černého kocoura Cosima.
"Elis! Elis!"uslyším za sebou čísi hlas. Prudce se otočím.
"Lili!"v křičící osobě poznávám svou nejlepší kamarádku Lili Potterovou. Silou do mne narazí a mačká mě v tom nejvřelejším objetí.
"Jak bylo o prázdninách?"
"Znáš to… pomáhala jsem mámě a babičce a samozřejmě sestavovala a trénovala novou techniku na famfrpál."
Mezi mihotajícím se davem a hustou párou na nás zamávají lilijici rodiče a spolu s jejich mladším synem Albusem se protlačí blíže k nám.
"Ahoj Barbaro, ahoj Elizabeth. Sebe?"zamrká na brášku ten nejlepší z bystrozorů Harry James Potter.
"Zdravím vás Potterovi."zavýská máma s úsměvem od ucha k uchu, tlačíc před sebou Sebův vozík se zavazadly.
"Pomohu vám."nabízí se hned Albus a za chvíli už strká bráškův kufr do zavazadlového prostoru.
"Děkuji Albusi, jsem přesvědčená, že z tebe bude ten nejlepší učitel lektvarů, jakého kdy Bradavice měly."
Severus se polichoceně začervená. "Řekl bych, že to trochu přeháníte, zatím budu jen zaskakovat za profesora Kariminiho.
V dalších minutách dav na nádraží prořídne. Studenti začínají obsazovat kupé a z okének ještě vyslýchají rady rodičů.
"Měli byste už nastoupit, aby na vás ještě zbyla místa."pronese starostlivě paní Potterová.
Všichni čtyři se proplétáme chodbami vagónů, které jsou přeplněny studenty shánějícími si nejlepší kupé. Zdá se, že je beznadějné natrefit na něco prázdného. Najednou se ale otevřou dveře pár metrů před námi a vykoukne z nich usměvavá osoba s rezavou rozcuchanou čupřinou.
"Hugo!"vypískne nadšeně Lili a vrhne se bratránkovi kolem krku. "Ty nás určitě pustíš k sobě viď?"a koukne mu přes rameno. V kupé sedí dva jeho Nehelvítští spolužáci Eric a David a hladově hledí na Liliiny dlouhé nohy
"No nic, já budu pokračovat dál do profesorského kupé."oznámí Albus a zvláštně se na mě usměje, aby to nikdo z přítomných neviděl. Z neznámého důvodu se mi po těle udělá husí kůže, jeho úsměv mi tak nějak polichotil.
"A jen tak mimochodem."obrátí se teď na všechny s vážným výrazem. "V Bradavicích jsem pro vás pouze učitel lektvarů. Jasné?"
"No jistě."uchichtnou se Lili a Hugo, jakmile zmizí v dalším vagónu.
Luna, já a Seb si sedneme do sedačka naproti těm třem. Lili si očividně užívá obdiv nebelvírských a svůdně přehodí nohu přes nohu. Ticho přeruším až já: "Tak Hugo, co vaši doma?" Ten na mne pohlédne jako bych se ho zeptala do jaké koleje to vlastně chodím. Po chvíli ale odpoví: "Normálka. Máma teď bývá hodně v práci. Je ředitelkou rady pro ochranu kouzelných tvorů. Řeší teď práva a svobody domácích skřítků. Táta má jako bystrozorů taky dost práce. Myslím ale, že nejvíc potřebuje zchladit hlavu Rose. Ta je přímo posedlá svou prací s mudly od doby, co jsme byli posledně na návštěvě u prarodičů Grangerových."
Cosimo teď seděl Sebastianovi na klíně a slastně předl.
Když Eric a David přestali tupě zírat na Lili, rozhodli se, že mě trošku vytočí.
"Tak co? Trénujete v Mrzimoru přemety?"pronesl černovlasý Eric tmavé pleti rádoby žert a zkřivil úsměv do podivného šklebu.
"Myslím, že by si spíš měli natrénovat padání." Doplnil jej s jedovatým smíchem blonďatý David. Huga to nejspíš také pobavilo.
"Au, proč jsi mě kopla?!"civěl na Lili nechápavě.
"Jsi můj bratranec, měl bys nás před těmi primitivy bránit."
"Já bráním především svou kolej."pronesl pyšně Hugo a zdvihl obočí.
"Vždyť to byl jen vtip."zastal se ho David. "Nesmíš se hned čertit,"a šibalsky na ni mrknul. Lili obrátila oči v sloup a chvíli dělala uraženou.
Jak čas ubíhal a v naší debatě se různě měnila témata, slunce jako by na vzdálených pohořích vytvářelo mlhavou svatozář. Temnoty začalo přibývat. Jakmile kolem projde postarší čarodějka malé postavy s občerstvením, koupím ještě Sebovi čokoládovou žabku a sobě Bertíkovy lentilky.
Slunečný povlak se z vrcholků hor začne ztrácet a zesilující tma donutí brášku na malý okamžik usnout. Záhy jej však musím vzbudit.
"Sebe vstávej. Jsme tady, jsme v Bradavicích."pronesu lehce skloněná nad roztaženým bráškou. Ten ale jen co otevře oči, zajásá, popadne Cosima a žene se pro svá zavazadla.
Venku se jako každý rok koná davová tlačenice. Prváci se svezou v doprovodu Hagrida na loďkách přes jezero. Já, Lili, Eric, David a Hugo se naskládáme do jednoho z mnoha kočárů tažených testrály. Docela by mě zajímalo, jak Takový testrál vypadá.. Babička říká, že je to odporné zvíře s nesmírně vlídnou povahou.
Uběhne sotva pár minut a už se ocitáme ve Velké síni. Začarovaný strop má jako obvykle barvu tmavé noci a visí z něj stovky nehasnoucích svíček.. Já s Lili usedneme k Mrzimorskému stolu. Zdravíme se s mnoha známými tvářemi a horečně se bavíme o prázdninách. Andromeda Pinková (známá jako Mandy) ale v okamžení změní téma na famfrpál.
V našem týmu je jako obvykle sedm členů - brankářka Mandy, odrážeči Samuel Smith a Benjamin Gregorovi, útočnice Penelopa Francézová, Agáta McDonelová a já - čerstvě zvolená kapitánka a hlavně chytač Adam Martson. Ti všichni se kolem mne v mžiku slétli jako vosy na med a začali všechny ujišťovat, že letos je pohár nás. Tím si od Mrzimorského stolu vysloužili povzbudivý potlesk..
"To by stačilo."utiší náš jásot hlas ředitelky McGonagallové a všechny oči nyní směřují na profesorský stůl stojící v čele Velké síně.
"Vítám vás v novém školním roce a vítám také naše prváky, kteří budou již za pár minut rozřazeni do kolejí. Na úvod bych chtěla přivítat nového profesora lektvarů pana Albuse Severuse Pottera." Od stěny ke stěně se nyní ozýval povzbudivý potlesk a Albus se nejistě zvedl. V Liliině tváři se odrážel výraz hrdosti a já jsem pocítila jemné šimrání v žaludku, když na chvíli očima zabrousil i ke mně. "Pro tento rok,"pokračovala v proslovu. "bude zastupovat profesora Kariminiho, který z rodinných důvodů musel odcestovat do daleké Asie. Dále bych vás chtěla vyzvat k opravdu pečlivé přípravě do hodin a plnění svých povinností. Vzhledem k tomu, že morálka žáků v posledních letech značně poklesla, zejména od studentů vyšších ročníků očekávám, že půjdete příkladem. Každé hrubé porušení školního řádu předchází osobnímu trestu, či stržení kolejních bodů. Naopak, za dobře odvedenou práci se body přidělují. Na konci roku získává kolej s nejvyšším počtem bodů školní pohár. A nyní je již čas na vás."obrátila svůj zrak směrem k prvákům.
Moudrý klobouk usedal na jednu hlavu za druhou až přišel na řadu konečně bráška. Celý roztřesený vyšplhal na dřevěnou stoličku.
"Mrzimor!"zahulákal za krátko moudrý klobouk sedíce nyní na kudrnatých hnědých vlasech drobounkého chlapce. V tu ránu ze Seba spadla veškerá nervozita a s rozzářeným úsměvem, za jásotu mrzimorských přicupital a usedl ke stolu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ohodnoť kapitolu Návrat do školy... jako ve škole

1
2
3
4
5

Komentáře

1 IcelectricSpyro IcelectricSpyro | Web | 15. dubna 2009 v 19:35 | Reagovat

Ahoj
Diky za komentar :)
Jeste nevim :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama